Playoffs - 2014                  

                                    (no time limit international tie-breaker takes effect 9th inning)     

 

                                   

A -      Pool Leesboro                   (1 - Gators, 4  Jager, 5 - Ballas, 8 - Brew)                    

Pool Plover Mills       (2 - Nites, 3 Sons of, 6 - Chargers, 7 - Slammers) 

          -Pool winners earn byes to semis. Fourth place in each pool is eliminated.

 

 

B - (9 - Wiserhood, 10 Thames River, 11 - Tribe, 12 Other Team, 13 - Renegades)

                   -Four game round robin. Top 2 advance to final.

 

                                                                                   

FRIDAY        (D3)    

7 p.m.              (5 Fly Ballas) at (1 - Gators)

815 pm            (6 Chargers ) at (2 Neon Nites)     

 

SATURDAY

                                    (D3)                                                                 (D2)

8 a.m.  (12 Other Team ) at (9 - Wiserhood) (13 Renegades) at (10 Thames River)

9:15 a.m.         (8 - Brewers) at (1 - Gators)                 (7 Slammers) at (3 Sons of Pitches)

10:30 a.m.       (12 Other Team) at (11 - Tribe)        (13 Renegades) at (9 Wiserhood)  

11:45 a.m.       (5 Fly Ballas ) at (4 - Jagerbombers)             (6 - Chargers) at (3 Sons of Pitches)

 

1 pm                SKILLS (Derby, ball throw)

 

2 p.m              (4 - Jagerbombers ) at (1 - Gators)       (8 - Brewers) at (5 Fly Ballas)

3:15 p.m.         (7 Slammers) at (2 Neon Nites)      (11 Tribe) at (10 Thames River)

4:30 pm           ( 8 - Brewers) at ( 4 - Jagerbombers )   (13 - Renegades ) at (12 Other Team )

5:45 p.m.         ( 3 Sons of Pitches) at ( 2 Neon Nites)( 7 - Slammers) at ( 6 - Chargers )

 

  

                        (D3)                                                                 (D2)    

SUNDAY

9 a.m.              (10 Thames River) at (9 Wiserhood)                      (13 Renegades) at (11 Tribe)

 

11:30 am         (12 Other Team) at ( 10 Thames River)    (11 Tribe) at (9 Wiserhood)

 

 

A Quarterfinals

10:15 a.m.       (P) 3rd pool B vs. 2nd Pool A (D3)           (L) 3rd pool A vs. 2nd Pool B (D2)

 

 

A Semifinals
12:45 p.m.       Winner Pool A vs. Winner L (D3) Winner Pool B vs. Winner P (D2)

 

 

FINALS

                                    B - 2 p.m.                  D2                                 

A 2:30 p.m.           D3